miło Cię tutaj widzieć 👋🏻

Bylica boże drzewko w leczeniu TRĄDZIKU RÓŻOWATEGO?

Przeglądając fora poświęcone naturalnym metodom leczenia ziołami, natknęłam się na informacje o leczeniu trądziku różowatego bylicą bożym drzewkiem. Postanowiłam zebrać najważniejsze fakty i się nimi z Wami podzielić.

"Bylica Boże drzewko posiada właściwości wzmacniające oraz wspomagające funkcjonowanie żołądka oraz jelit poprzez zwiększanie produkcji kwasów w tych dwóch organach. Napar sporządzony z bylicy Bożego drzewka był podawany dzieciom jako lekarstwo na robaki, ale należy zwrócić uwagę na fakt, że nie jest to zalecane bez profesjonalnego nadzoru medycznego. Podobnie jak inne zioła z rodziny Artemisia, bylica Boże drzewko stymuluje menstruacje i jest głównie stosowane w celu wywołania miesiączki. Dotyczy to przede wszystkim miesiączek nieregularnych.

W dawnych czasach zioło to było stosowane w przypadkach przeziębień dzięki swoim właściwościom napotnym. Napar z bylicy Bożego drzewka jest stosowany w chorobach pęcherzyka żółciowego, wątroby, dróg żółciowych czy w przypadkach zapalenia żołądka lub jelit.

Zioła tego używano również zewnętrznie. Łączono go w równych proporcjach z olejem roślinnym i mąką jęczmienną. Składniki ucierano na gładką masę i stosowano ją jako okłady na powiększone gruczoły lub na wszelkiego rodzaju obrzęki. Naparu z zioła używa się do przemywania ropiejących ran, owrzodzeń, czyraków.
Naparem można płukać gardło.

Dzięki swoim właściwościom bakteriobójczym bylica Boże drzewko jest skutecznym, naturalnym środkiem w przypadkach zapaleń wewnętrznych jak również zewnętrznych."
source: http://pl.herbs2000.com/ziola/bylica_boze_drzewko.htm

Nina napisała:
"Bylicę (Boże drzewko) można stosować zewnętrznie do leczenia ran, które nie chcą się goić nawet przy zastosowaniu mocnych antybiotyków. Listki bylicy posiekać (bardzo drobno), wymieszać ze świeżym masłem w proporcji 1:1, przechowywać do 3 dni w lodówce, po tym terminie przygotować świeżą mieszankę. Przed nałożeniem na ranę wyjąć potrzebną ilość z lodówki, aby zmiękła. Mieszanki nie nakładamy bezpośrednio na ranę - byłoby trudno potem oczyścić ranę z drobinek bylicy. Mieszankę kładziemy na cienką gazę, przykładamy gazą do rany i bandażujemy. Opatrunki zmieniamy 2-3 razy dziennie. W moim środowisku tą mieszanką wyleczono kilkanaście osób bez żadnych skutków ubocznych. Dodam, że bylicę stosowały pielęgniarki w sytuacjach zdawałoby się beznadziejnych."
source: http://pl.herbs2000.com/ziola/bylica_boze_drzewko.htm

DIY tonik z bylicy bożego drzewka dla skóry wrażliwej i trądzikowej:
- zaparzyć napar z bylicy bożego drzewka
- dodać kilka kropel olejku eterycznego np. z drzewa sandałowego
Przemywać tym tonikiem twarz kilka razy dziennie. Przechowywać do 3 dni w lodówce.

"Bylica boże drzewko (Artemisia abrotanum) ma właściwości antybakteryjne, poprawiające krążenie, przeciwzapalne i wzmacniające naczynia krwionośne.
Chroni skórę przed podrażnieniami, łagodzi zaczerwienienia i uczucie nadmiernie rozgrzanej skóry."
source: http://www.atw.krakow.pl/kosmetyki_atw_krem_z_wyciagiem_z_bylicy_boze_drzewko,22,show,detailed.htm

Sprawdź TUTAJ czy bylica jest dostępna w promocji!

Moje kanały YouTube: JULIA YouTubeJULtube i naZDROWIE
Zapraszam na moją stronę Facebook, Instagram i Twitter
SHARE:

4 komentarze

  1. http://www.zielarnia24.pl/3191,bylica-boze-drzewko-ziele-50g-flos.html

    OdpowiedzUsuń
  2. Zainteresowały mnie właściwości wywołujące miesiączke. Nieregularny okres to moja zmora od wielu lat, a branie pigułek anty, raczej nie dla mnie. Muszę się tym bliżej zainteresować. Dzięki za ten post! Pozdrawiam:*

    OdpowiedzUsuń
  3. piękny makijaż ! przydatny post obserwuję :) http://obiektywniepozakadrem.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  4. Julia, mogłabyś zrobić filmik/post z listą i krótkim opisem suplementów jakie warto przyjmować? Np. pisałaś kiedyś o wierzbownicy drobnokwiatowej że pomaga na trądzik, ciekawa jestem czy jest więcej ziół które się u Ciebie sprawdziły! Mogłabyś się podzielić taką wiedzą?:)

    OdpowiedzUsuń

© julia caban | Blogger Template Created by pipdig